wydarzenia

 

Relacja z 5 wycieczki dzieci niepełnosprawnych w ramach projektu „Integracja dla każdego”. Milicz, 15 września 2012

 

Trampoliny, kule wodne, przejażdżka konną bryczką, lub rejs kajakiem. Wszystko to w malowniczej scenerii milickiej przyrody. Dzieciom się podobało!

 

15 września odbył się piąty wyjazd dla dzieci niepełnosprawnych zorganizowany przez Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych w ramach projektu „Integracja dla każdego”. Na zaproszenie Milickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Osób Niepełnosprawnych wybraliśmy się do Milicza na rodzinny piknik, na który wraz z dziećmi pojechało kilku rodziców oraz szef KKN - Paweł Parus.

 

Tradycyjnie miejscem zbiórki była stacja przy hotelu Wrocław, skąd po godz. 10-tej wraz z grupą 16 dzieci i piątką rodziców wyruszyliśmy w stronę Milicza. Do celu dojechaliśmy około godziny 11-tej. W gospodarstwie agroturystycznym „Ostoja” Aleksandra Kowalskiego trwał już piknik zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół i Dzieci Osób Niepełnosprawnych. W chwili naszego przyjazdu na festynie bawiło się kilkadziesiąt osób. Zostaliśmy bardzo serdecznie przywitani przez organizatorów, którzy oprowadzili nas po obiekcie i pokazali wszystkie atrakcje. A tych było wyjątkowo sporo. Początkowo dzieci nie wiedziały, z której skorzystać jako pierwszej, bowiem każda wydawała się interesująca.

 

Najmłodszym dużo frajdy sprawiały dmuchany zamek oraz trampolina. Długie kolejki ustawiały również się do kuli wodnych, malowania twarzy oraz przejazdu bryczką. Starsze dzieci szczególnie upodobały sobie pływanie kajakiem. W festynie uczestniczyła Ochotnicza Straż Pożarna, która pokazywała dzieciom sprzęt ratowniczo-gaśniczy. Największym zainteresowaniem cieszyły się rzecz jasna wóz strażacki i sygnały alarmowe.

 

Na pikniku nie zabrakło oczywiście poczęstunku. Były ciepłe dania, takie jak kiełbaski z grilla, mięso, czy kukurydza, jak również oraz słodkości i owoce.

 

Po pikniku udaliśmy się do centrum miasta, gdzie znajduje Alei Gwiazd Siatkówki. Dzieci mogły przyłożyć swoje ręce do odciśniętych dłoni znanych siatkarzy i siatkarek. Następnie poszliśmy na spacer, którego metą była cukiernia. Każdy mógł zamówić to, na co ma ochotę - lody, ciastka, lub szarlotkę na ciepło. Przy smakołykach dzieci opowiadały sobie o przeżyciach związanych z piknikiem.

 

Kiedy brzuszki dzieci były już pełne, wyruszyliśmy w drogę powrotną. We Wrocławiu byliśmy o godz. 18, gdzie na dzieci czekali już stęsknieni rodzice. Nasi mali beneficjenci bawili się doskonale.

 

Serdeczne podziękowania - również w imieniu rodziców dzieci - kierujemy w stronę Stowarzyszenia Przyjaciół i Dzieci Osób Niepełnosprawnych w Miliczu za zaproszenie i gościnę.

 

 

Zapraszam również do obejrzenia zdjęć w galerii.

Relacje sporządziła Natalia Nahajowska

 

 

Projekt „Integracja dla każdego” finansowany jest ze środków PFRON
będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.