Przełamywanie barier przez dolnośląskich kibiców niepełnosprawnych

Tu jesteś: kkn.wroclaw.pl Projekty 2011 Wydarzenia Wyjazd na mecz Polska - Gruzja: Dialog Arena, Lubin (1:0)
Wyjazd na mecz Polska - Gruzja: Dialog Arena, Lubin (1:0)

 

Relację z wyjazdu Klubu Kibiców Niepełnosprawnych do Lubina należy rozpocząć od podania liczby, z której możemy być dumni. 40!!! Tylu naszych ludzi pojechało obejrzeć na Dialog Arenie mecz Polska - Gruzja, z czego 26 to osoby z niepełnosprawnością. Pod względem frekwencji był to więc nasz wyjazdowy rekord.

Tym razem nie siedzieliśmy jako grupa wszyscy w jednym sektorze. Wynikało to ze sposobu dystrybucji biletów na ten mecz. Wejściówki na sektor dla osób poruszających się na wózku sprzedawał Polski Związek Piłki Nożnej. W dniu, gdy je zamawialiśmy, było ich 10 plus 10 dla opiekunów. Wzięliśmy wszystkie, co jednak było ilością niewystarczającą. Dla osób bardziej sprawnych musieliśmy więc zakupić bilety na inne sektory. Sęk w tym, że trzeba było to zrobić przez portal „kup bilet”. Wadą tego sposobu zaopatrzania się w karty wstępu jest ograniczenie maksymalnej ilości sprzedaży dla jednego konta do pięciu. Co się nakombinowaliśmy to nasze. Ostatecznie udało się nabyć bilety dla wszystkich chętnych uczestników eskapady do Lubina.

Po raz pierwszy nasz wyjazd rozpoczął się od wspólnego posiłku. Zwykle jemy po drodze, ale niewielka odległość z Wrocławia do Lubina wykluczyła standardową procedurę. Po obiedzie w knajpie Bahama Cafe ruszyliśmy w trasę. Niestety, nieco później niż planowaliśmy, w efekcie czego na stadion weszliśmy równo z pierwszym gwizdkiem. Jedyny plus naszego opóźnienia to brak kolejek przy wejściach. Na stadionie Dialog Arena byliśmy już w maju br., tyle, że wtedy nasze miejsca były ulokowane za bramką. Tym razem posmakowaliśmy miejsc na sektorze dla wózków. Trzeba przyznać, że mecz ogląda się z nich bardzo komfortowo.

Do strony sportowej nie ma sensu się odnosić. Zainteresowani oglądali mecz w telewizji lub czytali relacje prasowe tudzież internetowe. Warto jednak podkreślić, że kolejny raz przywozimy z wyjazdu zwycięstwo. Zwycięska passa KKN-u więc trwa.

Po zakończeniu meczu, pomimo małych kłopotów z odpaleniem jednego busa dość szybko dotarliśmy do Wrocławia, gdzie po przegrupowaniu wszyscy zostali odwiezieni do domów. Podsumowując - to był szybki, przyjemny wypad, a przy okazji możliwość obejrzenia na żywo reprezentacji Polski na niecały rok przed Euro 2012. Cieszy, że wśród uczestników wyjazdu było aż 14 nowych osób. Rozrastamy się...

Dziękujemy:
- kierowcom za bezpieczne dowiezienie nas do Lubina i z powrotem
- właścicielom knajpy Bahama Cafe za gościnę
- Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za 20 prawie darmowych wejściówek (po 1 zł)
- Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego za sfinansowanie projektu, w ramach którego ten wyjazd został zorganizowany

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć w galerii.

Relację sporządził
Paweł Parus

Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu „Przełamywanie barier przez dolnośląskich kibiców niepełnosprawnych” finansowanego ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.