Przełamywanie barier przez dolnośląskich kibiców niepełnosprawnych

Tu jesteś: kkn.wroclaw.pl Projekty 2011 Wydarzenia Wyjazd na mecz LŚ Siatkarzy Polska - Portoryko, Orlen Arena, Płock
Wyjazd na mecz LŚ Siatkarzy Polska - Portoryko, Orlen Arena, Płock

 

Trzyletnia działalność Klubu Kibiców Niepełnosprawnych to przede wszystkim obszar związany z futbolem. Od niedawna jednak nasi niepełnosprawni fani zaczęli pojawiać się również na innych arenach sportowych. 25 czerwca KKN po raz pierwszy zorganizował wyjazd na imprezę siatkarską, dzięki czemu 20 osób mogło w nowej płockiej hali obejrzeć na żywo mecz Ligi Światowej Polska - Portoryko.

Odległość i stan polskich dróg zmusiły nas ustalenia dość wczesnej godziny wyjazdu. Dwa busy wyruszyły z Wrocławia o godzinie 10-tej. Trasę pokonywaliśmy w dobrym tempie, w związku z czym mogliśmy sobie pozwolić na kilka dłuższych postojów. Pod halę Orlen Arena dotarliśmy na niemal godzinę przed meczem. Trzeba przyznać, że nowy funkcjonalny obiekt robi wrażenie. Po sprawnym wpuszczeniu nas do środka zajęliśmy miejsca tuż obok band reklamowych. Z racji tego, że spora część naszej ekipy nigdy nie była na meczu reprezentacji siatkarzy, uczestnictwo w zawodach Ligi Światowej było dla niektórych sporym przeżyciem. Wynik zgodny z przewidywaniem, bo tak należy odbierać łatwe 3:0 dla Polaków.

W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na wspólny posiłek. Okazało się, że w zajeździe, który wybraliśmy organizowane jest wesele. Doszło przez to do humorystycznej sytuacji - odśpiewania wraz z gośćmi „sto lat” parze młodej. Po obiadokolacji ruszyliśmy w drogę powrotną. Późną nocą cało i zdrowo dojechaliśmy do Wrocławia.

Poza aspektem sportowym i kibicowskim, najważniejsza jak zwykle była możliwość spotkania się i wspólnej realizacji naszej pasji. Kolejne wyjazdy już wkrótce.

Zapraszam do obejrzenia zdjęc z wyjazdu do Płocka

Dziękujemy:
  • kierowcom za bezpieczne dowiezienie nas do Płocka i z powrotem
  • Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej za darmowe wejściówki
  • oraz Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego za sfinansowanie projektu, w ramach którego ten wyjazd został zorganizowany
Relację sporządził
Paweł Parus

Wyjazd zorganizowany był w ramach projektu „Przełamywanie barier przez dolnośląskich kibiców niepełnosprawnych” finansowanego ze środków PFRON będących w dyspozycji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.