Wyświetleń:

Ogłoszenia

Nr 6/2020 Dodano: 8 lipca 2020

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji - FAR - region dolnośląski z siedzibą główną w Warszawie wspólnie z firmami Sunrise Medical oraz Akson zaprasza na wydarzenie "Zadbaj o swój wózek" skierowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, które odbędzie się 10 lipca 2020 roku.

Piątek, 10.07.2020
SEKTOR 3 - ul. Legnicka 65, Wrocław
godz.: 10:00

Akson Road Show 2020 - plenerowa seria pokazów sprzętu rehabilitacyjnego.

Wózki inwalidzkie elektryczne, aktywne i spacerowe, pionizatory, siedziska ortopedyczne, sprzęt toaletowy i inne.

Dodatkowo indywidualne porady medyczne od najlepszych specjalistów w branży, w zakresie doboru i serwisu oferowanych produktów.

Bezpłatnie:

Nadrzędnym celem naszego spotkania będzie możliwość przeprowadzenia konserwacji i naprawy wózków inwalidzkich. Oznacza to, że osoby poruszające się na wózkach będą mogły przyjechać na nasze stoisko, na którym będziemy starali się dokonać napraw oraz usprawnić ich główny środek transportu bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Ponadto chcielibyśmy zaprezentować dostępne na rynku wózki, oprzyrządowanie i inne sprzęty, które na co dzień mają za zadanie usprawnić oraz ułatwić przemieszczanie się osób poruszających się na wózku. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że formalności związane z dofinansowaniami na różnego rodzaju elementy pomocnicze często sprawiają wiele trudności. W tym zakresie także pragniemy ofiarować swoją pomoc, dlatego podczas trwania eventu wszystkie zainteresowane osoby będą mogły uzyskać informacje potrzebne w tym zakresie. Organizowane przez nas wydarzenie jest skierowane głównie do osób poruszających się na wózku, ale do wzięcia udziału chcielibyśmy zaprosić również osoby zmagające się z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Fundacja Aktywnej Rehabilitacji - FAR - region dolnośląski z siedzibą główną w Warszawie wspólnie z firmami Sunrise Medical oraz Akson zaprasza na wydarzenie skierowane do osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, które odbędzie się 10 lipca 2020 roku.

Nr 5/2020 Dodano: 9 marca 2020

Zapraszamy na film "Piłsudski". To historia Józefa Piłsudskiego od początku XX wieku do wybuchu I wojny światowej. W roli głównej Borys Szyc.

Kiedy: 15 marca 2020, niedziela, g. 16:00.
Gdzie: kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław.
Film: "Piłsudski", reż. Michał Rosa, czas trwania 1 godzina 43 minuty.

Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji. Osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do rezerwowania biletów przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 507 507 129.

Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl. Bilety w cenie 6 zł.

O FILMIE: Po ucieczce ze szpitala psychiatrycznego Józef Piłsudski powraca na czoło podziemnej walki o niepodległą Polskę. Dla osiągnięcia celu nie zawaha się przed niczym. Historia marszałka pokazana jest też z perspektywy jego burzliwych związków z żoną i kochanką.

ADAPTER - kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godz. 16.00. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama - 6 zł.

Nr 4/2020 Dodano: 17 lutego 2020

Zapraszamy na film "Planeta Singli 3". To trzecia część niezwykle popularnej serii komedii romantycznych. W rolach głównych Maciej Stuhr i Agnieszka Więdłocha.

Kiedy: 23 lutego 2020, niedziela, g. 16:00
Gdzie: kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław
Film: "Planeta Singli 3", reż. Sam Akina, Michał Chaciński, czas trwania 1 godzina 41 minut.

Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.
Osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do rezerwowania biletów przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 507 507 129.
Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl od 20 lutego 2020. Bilety w cenie 6 zł.

O FILMIE:
Tomek i Ania poznali się przypadkiem w jednej z warszawskich restauracji. Z początku się nienawidzili, później pokochali. Następnie rozchodzili się i schodzili. Teraz przyszedł czas na ślub, nadchodzi więc chwila, w której panna młoda pozna rodzinę swojego ukochanego. Jak się okazuje, jej członkowie są tak samo oryginalni jak Tomek. Zwłaszcza Max - głowa rodu Wilków.

ADAPTER - kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godz. 16:00. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama - 6 zł.

Nr 3/2020 Dodano: 27 stycznia 2020

Wrocławski klub Anima zaprasza na koncert zespołu exMaanam z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 8 marca o godz. 18:00 we Wrocławskim Klubie Anima.

Podczas koncertu usłyszymy legendarne i niezapomniane utwory w wykonaniu niesamowitej wokalistki, którą jest Aga Bieńkowska.

CENA BILETÓW:
 • 60,00 zł do końca lutego!!!
 • 70,00 zł od 1.03.2020 r.

UWAGA!!!
Osoba niepełnosprawna poruszająca się na wózku inwalidzkim zakupuje bilet w cenie 60,00 zł - opiekun wchodzi za darmo.
BILETY ONLINE: www.ekobilet.pl/klub-anima

Bilety kolekcjonerskie - (papierowe) dostępne we Wrocławskim Klubie Anima od dnia 24 stycznia 2020r.
Ilość miejsc ograniczona!
Z KARTĄ URBANCARD 20% zniżki na bilety zakupione w siedzibie WK ANIMA.

Nr 2/2020 Dodano: 27 stycznia 2020

Zapraszamy na pokaz filmu "Złodziejaszki" z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

To historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny z Tokio. Wszyscy utrzymują się z dorywczych zajęć i drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążą koniec z końcem, to gdy pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową.

Film został nagrodzony Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes oraz nominowany do Oscara.

Kiedy i gdzie?
6 lutego 2020 (czwartek), g. 18.30, kino DCF ul. J. Piłsudskiego 64a, Wrocław.

Film "Złodziejaszki", reż. Hirokazu Koreeda, czas trwania 1 godz. 55 minut.

Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.

Bilety w cenie 6 zł. Osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do rezerwowania biletów przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 507 507 129.

Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę https://www.dcf.wroclaw.pl/repertuar

ADAPTER w DCF - Kultura dla wszystkich
Fundacja Katarynka i Dolnośląskie Centrum Filmowe zapraszają na pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. W cyklu pokazujemy współczesne filmy zagraniczne. Audiodeskrypcja jest dyskretna, dostępna dla niewidomych przez odbiorniki z słuchawkami, które zapewnia Fundacja. Napisy zawierają też zapis dźwięków, są adresowane dla osób niesłyszących. Pokazy są dostosowane z myślą o niewidomych i niesłyszących odbiorcach, ale są otwarte dla wszystkich. Odbywają się raz w miesiącu o g. 18.30. Cena biletu jest dla wszystkich ta sama - 6 zł. "Adapter w DCF" to pokazy bez barier, wpisujące się w ideę kultury dostępnej dla wszystkich.

Nr 2/2020 Dodano: 24 stycznia 2020

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Stowarzyszenia KKN, przyjaciół oraz bliskich na Recital Seria Love Magdaleny Steczkowskiej, który rozpocznie się 1 lutego 2020 roku o godzinie 19:00 w kościele Św. Karola Boromeusza przy ul. Kruczej 58 we Wrocławiu.

Przed koncertem o godz. 18:00 odbędzie się msza św. o zdrowie i łaski dla członków Stowarzyszenia Klub Kibiców Niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów.

Bardzo prosimy o potwierdzenie swojej obecności. Ułatwi nam to zarezerwowanie miejsc siedzących oraz rozstawienie wózków.

Nr 1/2020 Dodano: 2 stycznia 2020

Zapraszamy na wyjątkowy pokaz filmu połączony ze spotkaniem z Gościem Specjalnym - aktorem Robertem Więckiewiczem.

Film "Ukryta gra" to pełen napięcia thriller szpiegowski. W czasie zimnej wojny amerykańskie tajne służby porywają genialnego matematyka, aby stanął do szachowego pojedynku przeciwko sowieckiemu mistrzowi. Międzynarodowy turniej w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki okazuje się jednak tylko przykrywką do szpiegowskiej gry, w której stawką jest uratowanie ludzkości przed zagładą nuklearną.

Po seansie odbędzie się spotkanie z Robertem Więckiewiczem, który w filmie wciela się w rolę dyrektora Pałacu Kultury i Nauki. Aktor znany jest szerokiej publiczności z ról w filmach m.in.: "Pod Mocnym Aniołem", "W ciemności" czy "Wałęsa. Człowiek z nadziei".

Kiedy: 19 stycznia 2020, niedziela, g. 16:00
Gdzie: kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21, Wrocław
Film: "Ukryta gra", reż. Łukasz Kośmicki. Czas trwania filmu 100 minut. Spotkanie rozpocznie się po seansie.

Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji. Osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do rezerwowania biletów przez Fundację Katarynka pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 507 507 129. Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl od 3 stycznia 2020. Bilety w cenie 6 zł.

ADAPTER - kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godz. 16:00. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama - 6 zł.

 • udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych
 • kampanie informacyjne i konferencje
 • aktywizacja społeczno-zawodowa
 • warsztaty i spotkania w szkołach
 • promocja turystyki edukacyjnej bez barier
 • szkolenia dla wolontariuszy i asystentów
 • udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych
 • promowanie pozytywnych wzorców kibicowania
 • wycieczki dla dzieci
 • przełamywanie barier

Dołącz do nas

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

Partnerzy