Wyświetleń:

Ogłoszenia

Nr 24/2018 Dodano: 10 grudnia 2018

Płatne staże zawodowe w Dreźnie!!!

Premiowane osoby z wykształceniem podstawowym, gimnazjalnym lub posiadające orzeczenie o niepełnosprawności lub osoby długotrwale pozostające bez pracy.

Gdzie?
-> Niemcy - Drezno

Co oferujemy?
-> 180 godzin stażu u niemieckich pracodawców (np. w branży produkcyjnej, turystycznej, opiekuńczej, budowlanej)
-> ok. 4500 zł wynagrodzenia (4 tys. na rękę) / 180 godz. pracy (obejmujące stypendium i kieszonkowe na wyżywienie)
-> Zapewniony nocleg, dojazd i ubezpieczenie zdrowotne
-> Darmowy kurs niemieckiego (różne poziomy, również dla nieznających języka - grupy językowe we Wrocławiu, Kłodzku, Ząbkowicach Śląskich) przed wyjazdem i w trakcie stażu - 90 godzin
-> Po powrocie do kraju możliwość uczestniczenia w certyfikowanym szkolenia zawodowym (szkolenie dostosowane do indywidualnych potrzeb, w czasie szkolenia przewidziane stypendium)
-> Wsparcie mentora i pośrednika pracy - przygotowanie do wyjazdu

Dla kogo?
-> Mieszkasz w woj. Dolnośląskim
-> Masz 18-35 lat
-> Nie pracujesz
-> Nie uczysz się, nie szkolisz

Pozdrawiam i w razie pytań potrzeby uszczegółowienia jestem do dyspozycji, proszę o kontakt Alicja Przepiórska 514 542 117.

Plakat

Oferat projektu dla osób niepelnosprawnosciami

Nr 23/2018 Dodano: 29 listopada 2018

Przed nami kolejny pokaz w cyklu "Adapter - kino bez barier" w kinie Nowe Horyzonty.

W grudniu zapraszamy na film „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, który w Polsce obejrzało już ponad 4 miliony widzów.
9 grudnia (niedziela) g. 16.00 kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.
Film trwa 2 godz. 13 minut. Film z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących.

Osoby z niepełnosprawnościami zachęcamy do rezerwowania biletów przez Fundację KATARYNKA pod adresem: rezerwacje@adapter.pl lub telefonem 797 122 452 do 5.12.2018. Bilety można także kupić bezpośrednio w kasie kina lub przez stronę www.kinonh.pl Bilety w cenie 6 zł. Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.

ADAPTER - kino bez barier:
Fundacja KATARYNKA i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na cykliczne pokazy filmowe z audiodeskrypcją i napisami dla niesłyszących. Filmy można oglądać co miesiąc, w niedzielę o godz. 16.00. Adapter to nasz głos w debacie nad dostępnością kultury dla osób z niepełnosprawnościami. Ideą pokazów jest integracja osób pełnosprawnych z osobami z niepełnosprawnościami, młodych z seniorami. Adapter to pokazy ponad granicami, gdzie wszyscy możemy poznawać współczesne kino. Audiodeskrypcja seansów jest dostępna na słuchawkach dla tych osób, które tego potrzebują. Osoby niesłyszące mają możliwość czytania napisów. Dla wszystkich cena biletu jest dla taka sama - 6 zł.

Partnerzy: Kino Nowe Horyzonty, Fundacja Katarynka, Fundacja Kultury Bez Barier.

Projekt dofinansowano ze środków PFRON w dyspozycji MOPS. Mecenas projektu: Fundacja HASCO - LEK

Nr 22/2018 Dodano: 26 listopada 2018

Firma IBM Global Services Delivery Center Polska Sp. z o.o. ma zaszczyt zaprosić Państwa na wydarzenie Dzień Otwarty dla Osób z Niepełnosprawnością który odbędzie w czwartek 6 grudnia 2018 roku.

Miejsce spotkania to biuro we Wrocławiu przy ul. Muchoborskiej 8.

Podczas spotkania chcielibyśmy poruszyć temat pracy osób z niepełnosprawnościami w dużej korporacji, podzielić się naszymi doświadczeniami i zachęcić do współpracy z naszą firmą.

Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli Państwa organizacji oraz przede wszystkim podopiecznych rozglądających się obecnie po rynku pracy.

Spotkanie rozpoczynamy punktualnie o godz. 10.30, natomiast już od 10.00 zapraszamy do rejestracji oraz na poranną kawę.

W załączniku znajdą Państwo agendę spotkania.

Proszę o potwierdzenie przybycia do poniedziałku 3 grudnia 2018 na adres Diana.Bulanda@pl.ibm.com lub pod numerem telefonu 602 748 686.

Nr 21/2018 Dodano: 22 listopada 2018

W imieniu gminy Wrocław i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej zapraszamy na spotkanie konsultacyjne dotyczące dokumentu - "Standardy dostępności" dla miasta Wrocławia opisującego, jak projektować i wykonywać przestrzenie publiczne, które mają być dostępne dla każdego, m.in.: chodniki, przejścia dla pieszych, przystanki, miejsca parkingowe, systemy informacji miejskiej - głosowej czy dotykowej. Wytyczne dotyczą także parków, placów zabaw, obiektów sportowych czy pomieszczeń z przewijakami dla niemowląt.

Zapraszamy w poniedziałek, 26.11.2018, godz.: 8:00-15:00.
Adres: Wrocławski Zakład Aktywności Zawodowej, ul. Litomska 10, Wrocław.

"Bardzo zależy nam na Państwa uwagach do projektu. Chcielibyśmy, żeby wytyczne zawarte w standardach zobowiązywały jednostki i spółki miejskie do stosowania tych zapisów w praktyce. Od planowania, projektowania, przez realizację po utrzymanie infrastruktury."

Prosimy o potwierdzenie udziału wysyłając maila na adres: bartlomiej.skrzynski@um.wroc.pl.

Nr 20/2018 Dodano: 12 listopada 2018

Zapraszamy do Teatru Capitol i Teatru Polskiego na spektakle z dostosowaniem audiodeskrypcji, napisów dla niesłyszących i tłumaczenia na język migowy.

Bilety ze specjalną zniżką dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu można rezerwować przez Fundację Katarynka pod adresem mailowym: kontakt@fundacjakatarynka.pl lub pod numerem telefonu 797 122 452. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie teatru.

Spektakl "Francuska niespodzianka", Teatr Polski, Scena Kameralna, ul. Świdnicka 28 - 23 listopada 2018, g. 19.00, czas trwania spektaklu 110 minut spektakl z AD, napisami i tłumaczeniem PJM. Cena biletu - 10 zł. Rezerwacje przyjmujemy do 12 listopada 2018. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie teatru w dniach 12-19 listopada 2018.
O spektaklu: "Francuska niespodzianka" to komedia. Opowiada o niedzielnym podrywaczu, który przyłapany przez żonę z kochanką, próbuje za wszelką cenę zatuszować przed nią cel ich spotkania. Usiłując rozwiać podejrzenia żony, kłamie, że dziewczyna, z którą się spotkał, to jego córka. Jedno kłamstwo pociąga za sobą drugie, a całej sytuacji nie ułatwia żona, która od samego początku wie, jakie były zamiary jej męża. To sztuka, w której wielki kłamca wpada w swoją pułapkę.

Spektakl "Blaszany bębenek", Teatr Capitol, ul. J. Piłsudskiego 67 - 20 grudnia 2018, g. 18.30, czas trwania spektaklu: 3,5 godziny spektakl z AD i napisami dla niesłyszących. Cena biletu - 15 zł. Rezerwacja biletów do 23 listopada 2018. Zarezerwowane bilety należy wykupić w kasie teatru do dnia 30 listopada 2018.
O sztuce: "Blaszany bębenek" to sztuka na podstawie powieści Guntera Grassa o tym samym tytule, która uznana jest za jedną z najświetniejszych powieści XX wieku. Historia Oskara Matzeratha, chłopca, który nie chciał rosnąć, w teatralnej adaptacji przenosi się do sklepu z zabawkami. Grozę dziecinnej narracji Oskara, tak nieadekwatnej do ciężaru opisywanych zdarzeń, potęguje lalka w głównej roli - animowana przez aktorkę tintamareska. A że główny bohater jest także urodzonym showmanem (bębenek!), mamy "wodewil", show z elementami farsy, weimarskiego kabaretu, burleski.

Rezerwacje przyjmujemy pod adresem: kontakt@fundacjakatarynka.pl i telefonicznie 797 122 452.

Dostosowanie i organizacja spektakli są realizowane w ramach projektu "Kultura dla wszystkich" dofinansowanego ze środków PFRON w dyspozycji MOPS we Wrocławiu.

Nr 19/2018 Dodano: 7 listopada 2018

SOW nowe narzędzie dla osób z niepełnosprawnościami

Sprawdź czy w Twoim powiecie można składać wnioski przez Internet!

System SOW umożliwia Osobom Niepełnosprawnym i podmiotom działającym na ich rzecz aplikowanie o środki PFRON będące w gestii jednostek samorządowych za pomocą Internetu. Dzięki nowoczesnej platformie informatycznej mogą Państwo uzyskać informację na temat wsparcia dostępnego z PFRON, a następnie wypełnić, podpisać i złożyć wniosek, dokonać ewentualnych wyjaśnień i uzupełnień, podpisać umowę oraz rozliczyć dofinansowanie.

Stawiamy na niezależność

Nie muszą już Państwo angażować rodziny i znajomych, żeby zawieźli Pana/ią do urzędu. Nie muszą Państwo stać w długiej kolejce. Teraz mogą Państwo złożyć wniosek przez Internet! Wszystko to za pomocą SOW https://sow.pfron.org.pl/.

Skorzystaj z udogodnień

Obecnie dokładamy starań, aby wyposażyć pracowników ośrodków pomocy społecznej w tablety. Dzięki nim będą mogli nie tylko poinformować Państwa o dostępnych dofinansowaniach, ale także złożyć w Państwa imieniu stosowny wniosek. Do Państwa dyspozycji jest również portal SOW https://portal-sow.pfron.org.pl na którym znajdują się m.in. informacje o szkoleniach internetowych, dla tych z Państwa, którzy lubią wiedzieć więcej.

Masz pytania - daj nam znać!

Na każdym etapie wypełniania wniosku o dofinansowanie pomocą służą pracownicy infolinii SOW, którzy pod numerami telefonów: 0 800 889 777 (połączenie bezpłatne) lub 22 702 00 00 (połączenie płatne zgodnie z cennikiem operatora) w godzinach 9-17 udzielają wszelkich potrzebnych informacji.

System SOW jest dla każdej ON w naszym kraju

SOW jest narzędziem dla osób z niepełnosprawnościami i wszystkich, którzy działają na ich rzecz. Jego celem jest usprawnienie procesu składania wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON, a tym samym poprawa jakości Państwa życia i przeciwdziałanie wykluczeniu osób niepełnosprawnych. Dokładamy starań, aby wszystkie samorządy przyłączyły się do systemu. Jeżeli jednostka na Państwa terenie nie przystąpiła jeszcze do systemu SOW to trzeba ich zapytać - dlaczego?

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod adresem: sow@pfron.org.pl.

Nr 18/2018 Dodano: 5 listopada 2018

W imieniu Fundacji Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka zapraszamy na kolejny 'Adapter - kino bez barier'.

Tym razem obejrzymy film "Kamerdyner" z audiodeskrypcją i napisami. Opowiedziana z epickim rozmachem, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami historia splątanych losów Polaków, Kaszubów i Niemców na tle burzliwych wydarzeń pierwszej połowy XX stulecia. Mateusz Krol (Sebastian Fabijański), kaszubski chłopiec, po śmierci matki zostaje przygarnięty przez pruską arystokratkę Gerdę von Krauss (Anna Radwan). Dorasta w pałacu. Rówieśniczką Mateusza jest córka von Kraussów Marita (Marianna Zydek). Między młodymi rodzi się miłość. Ojcem chrzestnym chłopca jest kaszubski patriota Bazyli Miotke (Janusz Gajos), który podczas konferencji pokojowej w Wersalu walczy o miejsce Kaszub na mapie Polski, a potem buduje symbol jej gospodarczego sukcesu: Gdynię. Traktat wersalski, który daje Polsce niepodległość, sprawia, że von Kraussowie tracą majątek i wpływy. Wszyscy bohaterowie czują, że świat, który znali, wkrótce diametralnie się zmieni. Wśród żyjących obok siebie Kaszubów, Polaków i Niemców narasta niechęć i nienawiść. Wybucha II wojna światowa. W Lasach Piaśnickich naziści dokonują mordu na ludności cywilnej - pierwszego ludobójstwa tej wojny.

18 listopada (niedziela) o g. 16.00, kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.
Wejściówki po 6,00 zł/osoba.
Bilety na film rezerwujemy bezpośrednio na: https://www.kinonh.pl/film.do?id=14784.

Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.

Nr 17/2018 Dodano: 5 listopada 2018

W imieniu Fundacji Katarynka zapraszam wszystkich do wrocławskich muzeów na oprowadzania i warsztaty dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu Oprowadzania i zajęcia są bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy.

17 listopada 2018 (sobota), godz. 13.00 - dla osób niewidomych
Pawilon Czterech Kopuł, ul. Wystawowa 1
Oprowadzanie i warsztaty w muzeum sztuki współczesnej. Zajęcia związane będą z wystawą rzeźby Henry'ego Moora, jednego z najwybitniejszych artystów XX-wieku. Oprowadzanie z audiodeskrypcją i przez dotyk. Warsztaty manualne.
Zapisy pod adresem email: agata.izykowska@mnwr.pl lub numerem telefonu 71 7127181.

24 listopada 2018 (sobota), g. 15.00 - dla osób niewidomych i niesłyszących (tłumaczenie na język migowy)
Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, ul. Z. Krasińskiego 1
Muzeum prezentuje historię poczty i komunikacji, ma bogaty zbiór skrzynek pocztowych, telefonów, a nawet konnych pojazdów pocztowych. Oprowadzanie po wystawie stałej, także przez zmysł dotyku.
Zapisy pod adresem: kontakt@fundacjakatarynka.pl lub tel. 797 122 452.

25 listopada 2018 (niedziela), g. 12.00 - dla osób niewidomych i niesłyszących (tłumaczenie na język migowy)
Muzeum Etnograficzne, ul. gen. R.Traugutta 111/113
Muzeum prezentuje obiekty kultury materialnej, sztuki, tkanin, strojów i folkloru. Warsztaty "Od owcy do filcu" z filcowania, czyli samodzielnego wykonania ozdób z filcu: breloczka do kluczy lub korali. Po warsztacie oprowadzanie po wystawie czasowej "Modelarze pamięci", czyli wystawie miniatur, makiet oraz rzeźb przedstawiających dawne życie na wsi.
Zapisy pod adresem: olga.budzan@muzeumetnograficzne.pl lub tel. 71 344 33 13.

Oprowadzania i warsztaty są realizowane w ramach projektu "Kultura dla wszystkich" dofinansowanego ze środków PFRON w dyspozycji MOPS we Wrocławiu.

Nr 16/2018 Dodano: 29 października 2018

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z kolejną ofertą Teatru Pantomimy we Wrocławiu.

Coś dla dorosłych:
Data: 16, 17, 18 listopada 2018r., godz. 19.00, Teatr Polski Scena na Świebodzkim, spektakl "BATORY trans", przedstawienie inspirowane książką Bożeny Aksamit Batory. Gwiazdy, skandale i miłość na transatlantyku i opisanymi w niej losami pasażerów statku Batory, który w okresie międzywojnia kursował liniami GAL-u (Gdynia - Ameryka Linie Żeglugowe). Rejs Batorym to czas na zmierzenie się z wyobrażeniami - o emigracji, o potrzebie zmiany, o ucieczce, o tęsknocie, o konieczności.

oraz coś dla młodszych:
20, 21 listopada 2018.r godz. 10.00, Teatr Polski Scena na Świebodzkim, spektakl "Gdzie jest miłość?", gdzie jest najpotężniejsze uczucie świata?, gdzie go szukać? Próby znalezienia odpowiedzi podejmie się Pierrot, bohater o dużych i smutnych oczach. Spotka na swojej drodze Pajacyka, Lalkę, Ptaka, Kota i wszystkim pomoże w potrzebie, wesprze, rozwiąże problemy. Ale czy uda mu się odpowiedzieć na nurtujące go pytanie, gdzie jest miłość?
Przedstawienie pantomimiczne dla najmłodszych widzów (1-6 lat)

Bilety dla Nas w cenie 10,00 zł/sztuka.

UWAGA!!! Zamówienia bezpośrednio na: kapytlos@gmail.com - proszę o podanie daty wybranego spektaklu, ilość biletów, nazwiska i imiona osób, które wybierają się na spektakl oraz informację czy jest potrzebne miejsce dla osoby na wózku inwalidzkim.

Nr 15/2018 Dodano: 4 października 2018

W imieniu Fundacji Na Rzecz Rozwoju Audiodeskrypcji Katarynka zapraszamy na kolejny 'Adapter - kino bez barier'. Tym razem obejrzymy "Dywizjon 303" z audiodeskrypcją i napisami. Historia prawdziwa w reżyserii D. Delica. W rolach głównych występują: Maciej Zakościelny, Piotr Adamczyk, Jan Wieczorkowski. Film "Dywizjon 303" to prawdziwa historia polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Polscy lotnicy, początkowo niedoceniani i wyśmiewani, stają się legendą. W ramach Królewskich Sił Powietrznych Wielkiej Brytanii (RAF-u) tworzą elitarną jednostkę - Dywizjon 303, który nie ma sobie równych.

Kiedy: 21 października 2018 (niedziela) o g. 16.00, kino Nowe Horyzonty, ul. Kazimierza Wielkiego 19a-21.

KKN posiada 20 wejściówek po 6,00 zł/osoba.
Rezerwacje biletów na: martyna.mucha@gmail.com do wyczerpania zapasów.
Wpłaty na konto robocze KKN: 50 1020 5558 1111 1098 6440 0020 temat: kino "Dywizjon"

Fundacja zapewnia odbiorniki ze słuchawkami do odsłuchania audiodeskrypcji.

Nr 14/2018 Dodano: 4 października 2018

KKN znów organizuje dużą imprezę Sylwestrową!

Mamy już zarezerwowaną salę i rozpoczynamy zapisy na zabawę Sylwestrową 2018/2019.

Prosimy - nie zwlekajcie z decyzją - to ułatwi nam organizację i płatności.

Sylwester będzie dla wszystkich chętnych. Śmiało możecie zabrać znajomych lub kogoś z rodziny! To nie jest impreza tylko dla KKN, może przyjść każdy.

Szczegóły:
Koszt: 150,00 zł od osoby. Miejsce: Restauracja Green Bean przy ul. Szczytnickiej 9.

W ofercie Sylwestrowej zapewniamy: ciepłe posiłki typu: żurek, mięsa z grilla na grillowanych kolorowych warzywach z ziołami i czosnkiem, panierowane fileciki z kurczaka, bigos, żeberka w sosie BBQ, buraki pieczone w ziołach, bataty, pierogi ruskie, kluski śląskie, ciasta, napoje (kawa, herbata, sok, woda) oraz zimy bufet.

Alkohol we własnym zakresie!

Zgłoszenia i wpłaty: martyna.mucha@gmail.com, tel.: 501 528 290.

Nr 13/2018 Dodano: 2 października 2018

Poszukuję opiekunki dla czternastoletniej dziewczynki z Zespołem Retta. Kamila jest spokojną, uśmiechniętą dziewczynką, nie mówi (porozumiewa się z pomocą komputera), wszystko rozumie, chodzi z pomocą, nie posługuje się rękami.

Potrzebujemy opieki w godzinach 7:30 - 16:00 od poniedziałku do piątku.

Do obowiązków należałoby: karmienie, poranna toaleta, pomoc w korzystaniu z toalety (używamy pampersów), podawanie leków, chodzenie do szkoły i na rehabilitację, w wolnej chwili spacery, czytanie.

Możemy zaoferować 1900 zł miesięcznie.
Tel. 532 815 000 Agnieszka Miler

Nr 12/2018 Dodano: 1 października 2018

Masz orzeczony znaczny lub umiarkowany stopień niepełnosprawności? Nie możesz głosować w lokalu wyborczym? Zgłoś zamiar głosowania korespondencyjnego. Dzięki temu zagłosujesz z domu lub z innego miejsca, w którym przebywasz - pakiet wyborczy otrzymasz pocztą. Sprawdź, jak to zrobić.
www.obywatel.gov.pl/zaswiadczenia-i-odpisy/zglos-zamiar-glosowania-korespondencyjnego.

Nr 11/2018 Dodano: 26 września 2018

Ruszyła kolejna edycja Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego. Na długiej liście projektów są też takie, które po realizacji mogą znacznie ułatwić życie osób z niepełnosprawnościami we Wrocławiu. Dlatego też chciałbym Was zachęcić do oddania głosów na inicjatywy, które w odczuciu zarządu KKN mogą się przyczynić do zwiększenia komfortu naszego życia. Nie bagatelizujmy proszę tego głosowania, bo te kilka minut poświęconych na wypełnienie formularza może mieć realny wpływ na nasze funkcjonowanie!!!

Zasada jest taka, że można oddać głosy na pięć projektów w poszczególnych kategoriach.

Z pierwszym przyszedł do nasz kolega Łukasz Siemież, który wraz z MOPS-em tworzy miejsce spotkań dla osób niepełnosprawnych na ul. Zachodniej. KKN współpracuje z tym ośrodkiem uznając go za wzbogacenie ubogich oferty miejsca spotkań dla osób niepełnosprawnych.

Szczegóły:

Projekt nr 548 związany z rozwojem placówki "Sensor Zachodnia 1", utworzenie multifunkcyjnej sceny integracyjno-rehabilitacyjnej. Będziemy wdzięczni za każdy głos oraz rekomendację i przesłanie maila dalej do swoich znajomych, sąsiadów, członków rodziny (mieszkańców Wrocławia): https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/wbo2016/projekty-2018/projekt,id,548.

PS
A jak projekt wygra i zostanie zrealizowany w ramach WBO 2018, to zapraszamy na super kawę w letniej kawiarence gdzie zamiar krzeseł będą wózki, z sufitu zwisały stoły a z podłogi na potrzebę zajec wyrastały imitacje barier. Wisienka na "torcie" będzie degustacja "czegoś" ze ściany smaków, oczywiście w Sensorycznym Patio na Zachodniej 1.

Na liście projektów udało nam się znaleźć także kilka innych, które mają na celu zwiększenie dostępności dla osób niepełnosprawnych:
 • nr 82 - Rondo Reagana na poziomie! Budowa peronów na Rondzie Reagana;
 • nr 440 - Parking przy Ośrodku dla Niepełnosprawnych ul. Wejherowska 28 (aktualna nazwa ulicy Marcina Lutra 28) dla dzieci niepełnosprawnych, rodziców i nauczycieli;
 • nr 603 - Podjazd dla wózków przy schodach łączących Bulwar Kaczyńskich z Mostem Grunwaldzkim.

Uwaga!!! Spokojnie można oddać głosy na wszystkie te projekty, ponieważ są one w różnych kategoriach.

Zatem do dzieła zostało tylko kilka dni!!!

Nr 10/2018 Dodano: 25 września 2018

Już po raz trzeci organizowany jest Dolnośląski Regionalny Konwent Organizacji i Środowisk Osób z Niepełnosprawnościami. Konwent będzie jednym z kilku tego typu wydarzeń, jakie w najbliższych tygodniach odbędą się w różnych miastach w Polsce. Spotkania i dyskusje regionalne poprzedzają ogólnopolski IV Kongres Osób z Niepełnosprawnościami w Warszawie.

W dyskusji ważnej dla całego środowiska osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin, organizacji i innych instytucji działających na rzecz osób z niepełnosprawnościami nie może zabraknąć głosu z Dolnego Śląska.

Zapraszamy do udziału w naszym konwencie regionalnym:
TERMIN: 11 października 2018 r., godz. 10:00 - 14.00
MIEJSCE: Sektor 3, ul. Legnicka 65, Wrocław

Więcej szczegółów w załączniku.

Nr 9/2018 Dodano: 24 września 2018

Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu zaprasza.

Kiedy?
9, 10 oraz 11 października godz. 11.00, Teatr Polski Scena na Świebodzkim, spektakl "Hydrokosmos", na podstawie baśni Mała syrenka Hansa Christiana Andersena.
Więcej na: http://pantomima.wroc.pl/spektakle-pantomima/hydrokosmos/ oraz
12, 13 oraz 14 października godz. 19.00, Teatr Polski Scena na Świebodzkim, spektakl "Cafe Panique", z inspiracji zbiorami opowiadań Cztery róże dla Luncienne oraz najpiękniejsza para na świecie Rolanda Topora. Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata; nierozsądny nie ustaje w próbach przystosowania świata do siebie. Zatem cały postęp zależy od ludzi nierozsądnych. G. B. Shaw.
Więcej na: http://pantomima.wroc.pl/spektakle-pantomima/cafe-panique/.

Bilety w cenie 10,00 zł/sztuka.

Zamówienia bezpośrednio na: kapytlos@gmail.com do dnia 27.09.2018 (czwartek) - proszę o podanie daty wybranego spektaklu, ilość biletów, nazwiska i imiona osób, które wybierają się na spektakl oraz informację czy jest potrzebne miejsce dla osoby na wózku.

Nr 8/2018 Dodano: 20 sierpnia 2018

Zachęcamy do udziału w projektach:
"Jestem aktywny i dbam o swoją zawodową przyszłość"
Cel główny projektu: Zwiększenie możliwości zatrudnienia 54 (28K, 26M) osób młodych niezarejestrowanych w urzędach pracy, w tym osób z niepełnosprawnościami, w wieku 15-29 lat bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).
Okres realizacji projektu: od 01.01.2017r. do 31.12.2018r. Więcej informacji w załączniku.

"Młodzi wykwalifikowani na rynku pracy"
Cel główny projektu: Zwiększenie możliwości zatrudnienia 54 (28K, 26M) osób młodych niezarejestrowanych w urzędach pracy, w tym osób z niepełnosprawnościami, w wieku 15-29 lat bez pracy, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET).
Okres realizacji projektu: od 01.01.2017r. do 31.12.2018r. Więcej informacji w załączniku.

Nr 7/2018 Dodano: 6 czerwca 2018

Nasza koleżanka Mariola Pawełek razem z 10 Wrocławskim Pułkiem Dowodzeniem zapraszają wszystkich 09.06.2018 r. (sobota) w godz 10:00 do 16:00 na osiedlowy festyn przy ul. Trzmielowickiej 28 - Wrocław-Leśnica.

Program Festynu jest bardzo bogaty i różnorodny. Każdy z Was znajdzie coś dla siebie!

Gorąco Zapraszamy wszystkich wraz z rodzinami i znajomymi do udziału w tym wydarzeniu!

 

Nr 6/2018 Dodano: 31 maja 2018

Zapraszamy wszystkich na "Dreamnight at the ZOO" czyli Wieczór Marzeń w ZOO. Jest to impreza charytatywną skierowana do osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin. Celem Wieczoru Marzeń jest zapewnienie niezapomnianych wrażeń dzieciom i osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym oraz z hospicjów.

Najbliższa edycja odbędzie się w czwartek, 7 czerwca 2018 roku. Zapraszamy od godz. 17:15, impreza potrwa do godz. 20:00

Osoby indywidualne wchodzą Bramą Główną, po okazaniu orzeczenia lub legitymację osoby niepełnosprawnej.

Początki tej międzynarodowej inicjatywy sięgają 1996 roku, kiedy to pierwszy raz w ogrodzie zoologicznym w Rotterdamie odbył się "Dreamnight at the ZOO". Bramy ogrodu zoologicznego zostały wtedy otwarte dla dzieci chorych na raka, hospitalizowanych w jednym z holenderskich szpitali. Do organizacji kolejnych edycji Wieczoru Marzeń przyłączyło się wiele ogrodów zoologicznych oraz instytucji na całym świecie i co roku dołączają nowe. W naszym zoo tę wyjątkową imprezę organizujemy od 2007 roku.

Nr 5/2018 Dodano: 23 maja 2018

Niepracujących studentów z niepełnosprawnościami ostatniego roku i absolwentów wyższych uczelni zachęcamy do skorzystania z niezwykłej oferty sfinansowania kursu zawodowego. To Ty wybierzesz, na jaki chcesz kurs chcesz się wybrać!!!

Szczegóły na stronie: http://niewidzeproblemu.eu/2018/05/22/nie-widzimy-problemu-pomagamy-w-rekrutacji/.

Nr 4/2018 Dodano: 7 maja 2018

Z okazji Dni Otwartych Funduszy Europejskich wraz z naszymi partnerami w projekcie SAMO-Dzielni: Gminą Wrocław i Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej we Wrocławiu, serdecznie zapraszamy do udziału w akcji NA TROPIE DOSTĘPNEGO MIASTA.

W ramach akcji osoby z niepełnosprawnością wraz z opiekunami mogą otrzymać bezpłatne wejściówki do miejsc dostępnych, uwzględniających w swej ofercie specyficzne potrzeby osób z dysfunkcjami.

Są to: Muzeum Pana Tadeusza, Kino Nowe Horyzonty (bilet na dowolny seans filmowy), Kolejkowo, Stadion Wrocław (zwiedzanie z przewodnikiem), Centrum Poznawcze Hali Stulecia, Centrum Historii Zajezdnia, ZOO Wrocław, Hydropolis, które z entuzjazmem włączyły się w organizację wydarzenia i przekazały darmowe bilety. Wejściówki można wykorzystać w weekend 11-13 maja, a otrzymać je można, po uprzednim telefonicznym zgłoszeniu, w Fundacji "Promyk Słońca".

Osobom potrzebującym wsparcia możemy zapewnić bezpłatne usługi asystenta.

Na zgłoszenia czekamy do 10 maja. Wejściówki rozdajemy do momentu ich wyczerpania - decyduje kolejność zgłoszeń! Szczegóły w regulaminie, który załączam.

Osoby do kontaktu: Anna Jeżowska-Siwek, Aleksandra Bojo, tel. 603 503 396, samodzielni@promykslonca.pl.

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniu.

REGULAMIN UDZIAŁU W WYDARZENIU "NA TROPIE DOSTĘPNEGO MIASTA".

Nr 3/2018 Dodano: 20 kwietnia 2018

W ślad za Fundacja Promyk Słońca zachęcamy do udziału w wydarzeniu "Zamknięte sklepy - Otwarte miasto".

W najbliższą niedziele, 22 kwietnia, ponad 50 wrocławskich instytucji, firm i podmiotów będzie przekonywało, że Wrocław jest miastem pełnym atrakcji i możliwości.

"Chcemy pokazać, że dzięki wsparciu asystentów, zatrudnionych w ramach projektu "SAMO-Dzielni", Wrocław staje się otwarty również dla osób z niepełnosprawnościami. Żeby porozmawiać o WROMIKU, który jest przewodnikiem po miejscach przyjaznych osobom z różnymi niepełnosprawnościami. Żeby udowodnić, że aktywność nie musi być tylko domeną osób w pełni zdrowych!" - czytamy w informacji o wydarzeniu.

Zapraszamy na Pl. Wolności w godzinach 13-18!
Więcej informacji na stronie wcrs.wroclaw.pl

 

 

Nr 2/2018 Dodano: 4 kwietnia 2018

W imieniu Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami OSTOJA zapraszamy na DZIEŃ OTWARTY w Warsztacie Terapii Zajęciowej.

Zapraszamy 21 kwietnia, godz 10-13 na ul. Litomską 10 we Wrocławiu.

"Naszym celem jest zaprezentowanie czym jest warsztat terapii zajęciowej i sprawienie, aby jak najwięcej osób z niepełnosprawnościami podjęło aktywizacje społeczną i zawodową. Jest wciąż spora grupa osób, która po prostu siedzi w domu, a mogłaby podjąć zajęcia w warsztacie" - głosi informacja prasowa Stowarzyszenia OSTOJA.

 

 

Nr 1/2018 Dodano: 15 marca 2018

Zachęcamy do udziału w projekcie, który zakłada aktywizację osób z orzeczeniem o niepełnosprawności w wieku od 18 do 29 lat.
Projekt gwarantuje uczestnikom 5 miesięcy stażu, w czasie którego otrzymają wynagrodzenie w wysokości 1300 zł/msc netto.
Ponadto każdy uczestnik będzie miał finansowane składki zdrowotne, ubezpieczenie oraz kurs zawodowy dopasowany do stanowiska, które będzie obejmował.

Szczegóły na plakacie.

 

 

 • udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych
 • kampanie informacyjne i konferencje
 • aktywizacja społeczno-zawodowa
 • warsztaty i spotkania w szkołach
 • promocja turystyki edukacyjnej bez barier
 • szkolenia dla wolontariuszy i asystentów
 • udział w imprezach sportowo-rekreacyjnych
 • promowanie pozytywnych wzorców kibicowania
 • wycieczki dla dzieci
 • przełamywanie barier

Dołącz do nas

Stowarzyszenie Klub Kibiców Niepełnosprawnych

Partnerzy