Aktualności

 • Dodano: 2 stycznia 2015

  Z okazji przejścia w Nowy Rok pragnę wszystkim Wam (członkom Stowarzyszenia, odbiorcom naszych działań, kibicom, podróżnikom i wspierającym nasz KKN) życzyć udanego Nowego Roku. Abyście realizowali to, co sobie zaplanujecie. Aby marzenia się spełniały. Życzę Wam też dużo zdrowia!

  Pierwszą kwestią, jaką chciałem poruszyć w tym roku jest funkcjonowanie świetlicy „Na Szewskiej”. Teoretycznie jako projekt zakończyła ona swoją działalność dniem 31 grudnia. I w tym miejscu ogromne podziękowania dla wszystkich, którzy bywali „Na Szewskiej” – mniej lub bardziej regularnie. Cieszę się, że była ona tak licznie odwiedzana. To sygnał, że była potrzebna! W ramach naszych spotkań gościliśmy m.in.: Ryszarda Tomaszewskiego, Tadeusza Pawłowskiego, Macieja Zielińskiego, czy Piotra Barona. Zorganizowaliśmy kilka turniejów, pogadanek, prezentacji zdjęć i filmów oraz wspólne oglądanie meczów. Przede wszystkim jednak była to okazja, by porozmawiać (czasem w cztery oczy) o nurtujących Was problemach. Jeśli udało mi się w jakikolwiek sposób pomóc, to jest to dla mnie zaszczyt (także dla Michała Fitasa, który wraz ze mną koordynował świetlicę). Skoro wymieniłem Michała, to chciałbym jeszcze podziękować wszystkim osobom, które pracowały przy organizacji świetlicy – mniej lub bardziej oficjalnie: Michałowi, Kubie Kurowskiemu, Kubie Nowakowskiemu, Marcie Wolszczyniak, Martynie Musze, Agacie Pokrzepie (za zajęcia dla dzieci), Marcie Kamińskiej, Piotrowi Wolszczyniakowi, Mateuszowi Strząbale, Jackowi Żabikowi, Ryśkowi Śmigielskiemu i Kamilowi Lubiczowi. Szacunek na Wasze zaangażowanie.

  Dziękuję każdemu, kto choć raz pojawił się na naszej wspólnej Świetlicy. Można by rzec – KKN znów nie zawiódł :)))))))))))))))))))))))))

  Uwaga!!! Pomimo oficjalnego zakończenia projektu, także w odpowiedzi na liczne prośby – informuję z radością, iż Świetlica „Na Szewskiej” będzie wciąż otwarta pozaprojektowo!!! We wtorki (15:30 – 18:00) i piątki (15:30 – 19:00). Tak więc korzystajcie, przychodźcie. Niech Wam służy!!! W odpowiednim czasie będziemy się starać o dotację na dalsze funkcjonowanie świetlicy.

  Na koniec tematu świetlicowego serdecznie podziękowania dla: Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych i gminy Wrocław za dofinansowanie projektu „Na Szewskiej”.

  Zapraszamy do podsumowania fotograficznego działań świetlicowych w 2105 roku: http://www.kkn.wroclaw.pl/naszewskiej2015/galeria.html

 • Dodano: 17 grudnia 2015

  Jutro (w piątek) punktualnie o godz. 14:45 spotykamy się w świetlicy "Na Szewskiej".

  To spotkanie jest ważne gdyż:
  - Będziemy rozmawiać o przyszłości KKN.
  - Będziemy szukać potencjalnych kandydatów do pracy przy projektach realizowanych przez KKN.
  - Przygotujemy śpiewniki kolędowe na Wigilię.
  - Będzie okazja złożyć sobie świąteczne życzenia.

  Ponadto jak zwykle będzie można:
  - spotkać się w przyjaznym towarzystwie,
  - napić herbaty tudzież kawy,
  - pograć w gry planszowe i play-station,
  - miło spędzić czas.
 • Dodano: 2 grudnia 2015

  W piątek do naszej świetlicy „Na Szewskiej” przyjdzie gość specjalny – znakomity przed laty żużlowiec, obecnie trener Betardu Sparty Wrocław – Piotr Baron. Wszystkich, którzy chcieliby się spotkać z tą żywą legendą wrocławskiego sportu, serdecznie zapraszamy! Przyprowadźcie znajomych, rodziny, przyjaciół. Spotkanie rozpocznie się w piątek 4 grudnia o godz. 17:00. Przepytywać go będzie Bartek Skrzyński – największy fan żużla wśród wózkersów, ale i Wy przygotujcie swoje pytania. Pan Piotr słynie z dobrego poczucia humoru i dystansu do siebie, więc zapewne żadne pytanie go nie zdziwi.

 • Dodano: 16 listopada 2015

  Spotkanie Założycielskie Federacji Kibiców Niepełnosprawnych zrzeszającej Stowarzyszenia i Fundacje działające na rzecz polskich kibiców niepełnosprawnych.

 • Dodano: 12 listopada 2015

  Przypominamy, że jutro, jak co piątek czynna będzie Świetlica „Na Szewskiej” w ramach grupy wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Będzie można napić się kawy, herbaty, porozmawiać o wielu rzeczach lub zagrać w jedną z wielu dostępnych gier. Dla chętnych i żądnych rywalizacji – Turniej w Tysiąca – słynną grę karcianą. Zapraszamy w godzinach 15:00 – 20:00! O 17:00 będzie nagrywany materiał filmowy o naszych działaniach. Pokażmy się w licznej grupie!

 • Dodano: 5 listopada 2015

  Przypominamy, że jutro (6 listopada), jak co piątek czynna będzie Świetlica „Na Szewskiej” w ramach grupy wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Będzie można napić się kawy, herbaty, porozmawiać o wielu rzeczach lub zagrać w jedną z wielu dostępnych gier. Dla chętnych i żądnych rywalizacji – Turniej w Tysiąca – słynną grę karcianą. Zapraszamy w godzinach 15:00 – 20:00!

 • Dodano: 2 listopada 2015

  Jutro (3 listopada) demonstrowany będzie EGZOSZKIELET. To skomplikowany „szkielet”, który umocowany jest na ciele osoby sparaliżowanej umożliwiający jej chodzenie. Brzmi nieprawdopodobnie? Przyjdź, przekonaj się jak to działa! Początek prezentacji – jutro (wtorek), godz. 16:30, ul. Szewska 66/67A

 • Dodano: 28 października 2015

  Informujemy, że w piątek 30.10.2015 świetlica „Na Szewskiej” będzie wyjątkowo nieczynna (wyjazd na konferencję CAFE). Zapraszamy w listopadzie – wkrótce kolejne ciekawe spotkania i wydarzenia.

 • Dodano: 22 października 2015

  Jutro w ofercie świetlicy "Na Szewskiej" m.in. TURNIEJ KARCINEJ GRY W TYSIĄCA. Start o godz. 17:00. Świetlica będzie czynna w godz. 14-19. Zapraszamy do spędzenia czasu w miłym, przyjaznym towarzystwie przy: kawie, herbacie, sokach, ciastkach i owocach.

 • Dodano: 20 października 2015

  Informujemy, że w piątek 23.10.2015 świetlica „Na Szewskiej” będzie wyjątkowo nieczynna (wyjazd na mecz do Chorzowa). Zapraszamy Was natomiast w czwartek 22.10.2015 w godz. 14.00-19.00. Będzie można napić się kawy, herbaty, porozmawiać o wielu rzeczach lub zagrać w jedną z wielu dostępnych gier.

 • Dodano: 15 października 2015

  Z radością informujemy, że jutro (piątek 16 października) gościem świetlicy „Na Szewskiej” będzie ikona polskiej koszykówki – Maciej Zieliński. Początek spotkania – godz. 17:00. Maciej Zieliński to wielokrotny reprezentant Polski, uczestnik mistrzostw Europy. Niemal cała sportową karierę związany ze Śląskiem, z którym zdobył 8 mistrzostw Polski. Obecnie zajmuje się polityką. Jest posłem na Sejm RP. Wydaje się, że nikogo specjalni do wizyty na Szewskiej zachęcać nie trzeba. Zabierzcie rodziny, przyjaciół czy znajomych. Z naszym gościem porozmawiamy przy kawie, herbacie, ciastkach i owocach. Serdecznie zapraszamy!

 • Dodano: 12 października 2015

  Informujemy, że we wtorek 13.10.2015 świetlica „Na Szewskiej” będzie wyjątkowo nieczynna (wyjazd na konferencję do Warszawy). Zapraszamy Was natomiast w czwartek 15.10.2015 w godz. 15.30-18.00. Będzie można napić się kawy, herbaty, porozmawiać o wielu rzeczach lub zagrać w jedną z wielu dostępnych gier.

 • Dodano: 08 października 2015

  Przypominamy, że jutro, jak co piątek czynna będzie Świetlica „Na Szewskiej” w ramach grupy wsparcia dla osób niepełnosprawnych. Będzie można napić się kawy, herbaty, porozmawiać o wielu rzeczach lub zagrać w jedną z wielu dostępnych gier. Mamy też dla Was małą niespodziankę – wyjątkowy film, który wyświetlimy o 18:00. Zapraszamy w godzinach 15:00 – 20:00!

 • Dodano: 29 września 2015

  W najbliższy piątek (2 października) gościem świetlicy prowadzonej w ramach projektu „Na Szewskiej” będzie trener Śląska – Tadeusz Pawłowski. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00, ale „Na Szewską” zapraszamy już od godz. 15:00. Trener Pawłowski znany jest z optymizmu, humoru i pozytywnego podejścia do życia. Wartościami tymi chce podzielić się z uczestnikami spotkania. Serdecznie zapraszamy.

 • Dodano: 21 września 2015

  Informujemy, że we wtorek 22.09.2015 świetlica „Na Szewskiej” będzie wyjątkowo nieczynna (wyjazd do Bielska-Białej).
  Zapraszamy Was natomiast w czwartek 24.09.2015 w godz. 15.30-18.00. Będzie można napić się kawy, herbaty, porozmawiać o wielu rzeczach lub zagrać w jedną z wielu dostępnych gier.

 • Dodano: 15 września 2015

  Informujemy, że w piątek 18.09.2015 świetlica „Na Szewskiej” będzie wyjątkowo nieczynna (wyjazd do Zabrza). Zapraszamy Was natomiast w czwartek 17.09.2015 w godz. 15-20. Będzie można napić się kawy, herbaty, porozmawiać o wielu rzeczach lub zagrać w jedną z wielu dostępnych gier.

 • Dodano: 11 września 2015

  Przypominamy, że dziś w godz. 15-20 czynna będzie świetlica "Na Szewskiej" funkcjonująca w ramach grupy wsparcia. Serdecznie wszystkich zapraszamy, tym bardziej, że czeka kilka atrakcji, m.in.: prezentacja zdjęć i filmików z wesela szefa KKN - Pawła. Herbata, kawa, ciastka - tego także nie zabraknie. Ponadto przyjemne, pełne optymizmu towarzystwo, w którym miło spędza czas.

 • Dodano: 14 sierpnia 2015

  Przypominamy, że dziś od godz. 15:00 czynna będzie świetlica przy grupie wsparcia prowadzonej w ramach projektu "Na Szewskiej". To miejsce jest także dla Ciebie!!! Przyjdź, spotkaj się z ludźmi, porozmawiaj, wymień doświadczeniem.

 • Dodano: 10 sierpnia 2015

  Z powodu wyjazdu do Olsztyna, jutrzejsza świetlica w ramach projektu "Na Szewskiej" jest odwołana. Na kolejne spotkanie zapraszamy już w piątek od godz. 15:00.

 • Dodano: 3 sierpnia 2015

  Informujemy, że jutro tj. 04.08.2015 (wtorek) Świetlica „Na Szewskiej” będzie wyjątkowo nieczynna.

  Wszystkich natomiast zapraszamy już w piątek 07.08.2015 na Turniej w grę Buzz Quiz TV, który cieszył się ostatnio dużą popularnością. Turniej zaczynamy o 18.00, świetlica czynna będzie w godz. 15.00-20.00.

 • Dodano: 28 lipca 2015

  Przypominamy i jednocześnie serdecznie zapraszamy na świetlicę działającą w ramach grupy wsparcia projektu „Na Szewskiej”.

  Dziś (wtorek) w godz. 15-18: w programie gry w planszówki i PS.

  W piątek w godz. 15-20: w programie spacer wraz z Fundacją Eudajmonia po Ostrowie Tumskim i impreza integracyjna na Wyspie Słodowej (wyruszamy z Szewskiej o 15:30).

 • Dodano: 8 lipca 2015

  Z inicjatywy Agaty Pokrzepy w najbliższy piątek (10 lipca) uruchamiamy świetlicę „Na Szewskiej” DLA DZIECI. Będzie czynna w godz. 13-17. Od godz. 17:00 będzie dedykowana dorosłym.

  Uwaga!!! Jeśli ktoś chciałby zostawić swoją pociechę na 4 godziny i w tym czasie coś załatwić czy pójść na zakupy, prosimy o kontakt. Dzieci w tym czasie: przystroją owocami świeżo upieczone ciasteczka, pograją w gry planszowe lub pobawią się zorganizowany sposób.

 • Dodano: 1 lipca 2015

  Informujemy, że w piątek 03.07.2015 świetlica „Na Szewskiej” czynna będzie wyjątkowo w godz. 16.00-21.00.
  Zapraszamy Was serdecznie!

 • Dodano: 26 czerwca 2015

  Przypominamy, że już dziś o godz. 18:00 w świetlicy przy ul. Szewskiej 66/67A odbędzie się spotkanie z Ryszardem Tomaszewskim – wielokrotnym mistrzem Igrzysk Paraolimpijskich w podnoszeniu ciężarów. Serdecznie zachęcamy do udziału i posłuchania, jak ciekawe i pasjonujące może być życie osoby niepełnosprawnej.

 • Dodano: 25 czerwca 2015

  Wszystkich tych, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak pomimo niepełnosprawności można przenosić góry, zapraszamy na spotkanie z wielokrotnym mistrzem Igrzysk Paraolimpijskich w podnoszeniu ciężarów – Ryszardem Tomaszewskim. To człowiek instytucja, potrafiący ciekawie opowiadać o swojej karierze i jej społeczno-politycznych okolicznościach. Początek spotkania w piątek 26 czerwca o godz. 18:00 w świetlicy przy ul. Szewskiej 66/67A.

  Zapraszamy Was serdecznie!

 • Dodano: 23 czerwca 2015

  Dziś jak zwykle w godz. 15-18 drzwi świetlicy są szeroko otwarte. Zapraszamy do rozmowy, wspólnej kawy czy herbaty, gier, itp. A już w piątek spotkanie z Ryszardem Tomaszewskim - wielokrotnym mistrzem Igrzysk Paraolimpijskich w podnoszeniu ciężarów. To człowiek instytucja, potrafiący ciekawie opowiadać o swojej karierze. Początek spotkania w piątek 26 czerwca o godz. 18:00. Świetlica będzie czynna podobnie jak dziś, od godz. 15:00!!!

 • Dodano: 18 czerwca 2015

  Informujemy, że jutro tj. w piątek 19.06.2015 świetlica „Na Szewskiej” czynna będzie standardowo w godz. 15.00-20.00. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z harmonogramem jutro powracamy do starych czasów – od 17.00 gramy w Eurobiznes. Przy okazji porozmawiamy o aspektach ekonomicznych tej kultowej gry planszowej.

 • Dodano: 10 czerwca 2015

  Informujemy, że jutro tj. w piątek 12.06.2015 świetlica „Na Szewskiej” czynna będzie wyjątkowo w godz. 14.00-19.00. Jednocześnie przypominamy, że zgodnie z harmonogramem jutro o godz. 17.00 odbędzie się emisja filmu „Football Factory”.

  Zapraszamy Was serdecznie!

 • Dodano: 19 maja 2015

  W piątek 22 maja projekcja filmu "Shaolin Soccer"

 • Dodano: 13 maja 2015

  W piątek o 18.00 w świetlicy na Szewskiej: Paweł Parus, Michał Fitas, Kamil Lubicz i Anna Wargocka opowiedzą jak stosunkowo niskim kosztem wspiąć się na szczyt świata mając w ośmioosobowej grupie cztery osoby z głęboką niepełnosprawnością ruchową.